Aktuality, novinky
Izolace střechy se zateplením
Terasa se zásypem kačírkem
Izolace střechy se zateplením spádovým polystyrenem. Obednění a zateplení atiky. Izolace fólií.Osazení střešního světlíku. Opracování prostupů pro digestoř a vtoků vnitřních i odvodnění chrliči přes atiku. Zásyp kačírkem.
Terasa s kamennou dlažbou
Přestěrkování betonového podkladu, úprava a vyspádování odvodňovacího žlabu. Hydroizolace norskou fólií s vytažením na stěny se zatmelením. Odvodnění nerezovými chrliči. Položení žulových dlaždic na gumové podložky. Olištování stěn TiZn. Opracování kamenných dlaždic u tvarově složitých výřezů vodním paprskem.
Izolace terasy fólií
Izolace terasy fólií s bezúdržbovým oplechováním. Pokládka kvalitní betonové dlažby na gumové podložky.
Oprava balkonu pochozí fólií
Celková oprava balkonu. Odbourání původní lepené dlažby. Odstranění zábradlí. Přebetonování s výztužnou síťkou. Provedení fóliové pochůzné izolace s bezúdržbovým oplechováním. Výroba pozinkovaného zábradlí na míru s kotvením zespodu do ocelových nosníků. Opatření palubkovým podhledem.
Izolace balkonu
Majitelům zatékalo balkonem do verandy. Vinu na tom měl starý asf. pás a špatně provedená izolace sloupků zábradlí. Také plechová okapnice nebyla v dobrém stavu. REŠENÍ: odstranění starých pásů, připevnění nové plechové okapnice která se již nemusí natírat a lze na ni vodotěsně přivařit novou hydroizolaci, demontáž dřevěného zábradlí a jeho zpětná montáž, položení nové hydroizolace s vytažením na stěnu a detailu prahu balkonových dveří. Balkon lze snadno zametat, vytírat a udržovat. Všimněte si vhodného řešení prostupu zábradlí pomocí ocelová patky.
Rekonstrukce domu - odvlhčení
V rámci celkové rekonstrukce domu bylo provedeno odvlhčení. Spočívá nejprve z průzkumu a návrhu řešení. V tomto případě bylo provedeno obkopání zdiva, vyspádování výkopu pro odvod drenážované vody, očištění zdiva, provedení svislé hydroizolace, zateplení nenasákavýn polystyrenem, zavěšení nopové fólie, položení perforované drenážní trubky ve spádu a obsyp štěrkem.
Rekonstrukce domu - vnitřní odvlhčení vzduchovými kanálky v podlaze
Protože stav podlahy v přízemí nebyl dobrý, betonová podlah se drolila a praskala, chyběla kvalitní zemní izolace a také zateplení podlahy, přistoupilo se k jejímu vykopání. Tím se též zajistilo po dokončení nové podlahy se zateplením stejné výšky podlahy jako u původní. V rámci těchto úprav byli rovněž provedeny vzduchové kanálky v podlaze a zejména podél zdí, které zajistí odvod vlhkosti vzlínající do zdiva ze základů. Toto finančně nenáročné opatření významně napomůže odvlhčení. Kanálky jsou umístěny pod tepelnou izolací podlahy a neochlazuje tedy podlahu v interiéru.
Zafoukání dutin střechy a stropu
Při přístavbě domu bylo provedeno zateplení staré i nové části střechy. V nové části byl proveden volný nástřik na bednění - vzniklo tak nepochozí zateplení. V staré části, která zůstává pochozí a je zde trámový strop s dutinou, byl flexou vyříznut pruh a provedeno zafoukání celulouzou. Foukaná celuloza byla zvolena jednak z důvodu rychlého provedení a také protože odpuzuje hmyz, myši a chrání tak dřevo.
Zateplení půdy - skladovací a pochůzné řešení
Půda rodiného domu byla zateplena a protože tam chtějí majitelé chodit a skladovat věci, položili jsme na izolaci desky. Vznikla rovná, čisté plocha. Aby se nemuseli věci z půdy snášet, přesunuli se na jednu polovinu půdy, provedli jsme zateplení, přesunuli sklad :-) a dozateplili druhou půlku. Zateplení půdy trvalo jeden den a stálo 16tisíc korun.
Kompletní zateplení domu, fasáda klasikou, nová okna, zateplení stropu
Dům postavený 70 letech v zimě ,,nedržel,, TEPLO a ráno v něm byla podle slov majitele ledárna. Dům jsme prohlédli, navrhli řešení a předložili rozpočet s možností splátek. Protože nevykazoval vlhkostní ani statické poruchy, bylo zvoleno kontaktní zateplení polystyrenem, nová plastová okna s izolačním dvojsklem a pochůzné zateplení stropu.
Oprava terasy
Dlažba na podložkách, fólie, zateplení
Po třech letech od koupi nového bytu s terasou se začaly objevovat sousedovi v nižším podlaží vlhké mapy. Byla provedena sonda do terasy a navržena možná řešení.
Bylo zvoleno spádové zateplení pro lepší odtok deště, fóliová hydroizolace z důvodu lepší opracovatelnosti detailů a dlažba na podložkách.
Rekonstrukce střechy paneláku
Vodotěsná hydroizolace se zateplením
Plochá střecha bytového domu dosloužila, trápila obyvatele zatékáním, a tak bylo přikročeno ke generální opravě. Nejdříve bylo provedeno posouzení střechy a návrhy řešení. Vybíralo se ze dvou materiálových variant vodotěsné hydroizolace (SBS modifikované asfaltové pásy a foliová hydroizolace) a též se volila tl. zateplení z polystyrenu. Zvolena byla fóliová hydroizolace zejména z důvodu složitého detailu nad již provedeným zateplením fasády. Zde se s výhodou uplatnilo bezúdržbové systémové poplastované oplechování. Rovněž se myslelo dopředu na zvyšující se ceny energií a byla zvolena tl. izolace 16cm. Dále byla provedena nová hromosvodná soustava s revizí. Po dokončení prověřil střechu vydatný déšť a tak byla provedena důkladná kontrola kvality provedeného díla. Děkujeme též obyvatelům a družstvu za bezvadný přístup při realizaci.
Zateplení a izolace ploché střechy školky
V rámci celkové rekonstrukce objektu byla též zateplena střecha a provedena nová hydroizolace. Střecha byla zateplena samozhášivým polystyrenem tloušťky 16cm s prvním nakašírovaným asfaltovým pásem. Tím je zajištěno rychlé zabezpečení střechy proti zatečení deštěm. Jako druhý, finální pás byl nataven SBS modifikovaný pás s břidličným posypem pro dlouhou životnost. Asf. pás byl zvolen pro svoji větší odolnost při pohybu po střeše při revizích.
Montáž vnitřních dveří
Po rekonstrukci bytu v panelovém domě, došlo též k osazení vnitřních dveří. Využili jsme cenové akce dveří SAPELI a tak byla kvalita za rozumnou cenu. Osazeny byli jak jednokřídlé, tak dvoukřídlé dveře. Před osazením byli původní ocelové zárubně odstraněny a některé otvory zvětšeny.
Vyplatí se zateplení?
Zateplení a peníze
Vyplatí se zateplit? Mám na to? Co půjčka? Jak zateplení financovat? Nemám si raději spořit na důchod? Nebo si peníze užít jinak?
Vytápění představuje jednu z nejvyšších částek, které ročně pravidelně utratíte.
Rozhodnutí, kolik a čím budete topit, je proto velice důležité. Nejlépe je topit co nejméně. Ceny za elektřinu, plyn a paliva se neustále zvyšují a bude tomu tak i nadále.
Proto jednoduchá rovnice: pokud protopíte málo – tak se vás zdražování dotkne také málo.
Jak toho dosáhnout ? – Chci také topit málo!
Pokud nechcete doma chodit ve svetru – tak musíte dům zateplit.
Vyplatí se to?
Když pomineme vedlejší klady zateplení jako ochranu proti přehřívání místností v létě (zéjména u zateplení stropů), výrazné zlepšení vzhledu domu (zejména zateplení fasád), odhlučnění (výměna oken) a to, že zateplením dům chráníme, udržujeme a zhodnocujeme pro příští roky a generace, tak jednoznačně ANO!
Problémem plateb za teplo je jejich rozložení v čase. Každý měsíc platíme menší částku a tak si ani neuvědomíme kolik to činí za rok, za deset let, za celý život. Platíte 3000,-měsíčně? Pak za rok je to 36.000,-Kč, za 10 let 360.000,-Kč, za 50 let neuvěřitelných 1.800.000,-Kč. A nyní si uvědomte, že ušetřit polovinu je snadné a výhodné. Jak je možné, že je zateplení tak výhodné? Je to vysokou cenou tepla, paliva – jako primární zdroj nemá velkou konkurenci a cena stále stoupá. Naproti tomu ceny izolace jsou tvrdě stlačovány. Ale bohužel topit musíme a pro velké firmy je to stálý zdroj vysokých příjmů a je pro ně výhodné, že lidé nevědí o výhodnosti zateplení. Proč taky, když můžete od jedné rodiny obdržet 36.000,-Kč, proč by jste měli chtít jen 15.000,-Kč. A kolik je jen ve vašem městě rodin – platičů? Tisíc, deset tisíc? Jedná se o velké peníze a proto nechtějí o ně přijít a o výhodnosti zateplení nikdo nemluví.
Výhodnost zateplení
Za peníze si můžete koupit auto, dovolenou, investovat, nebo je mít schované ,,na horší časy,,.
V případě dovolené budete mít 10dní báječný relax a pak to skončí a zbydou vám fotografie a vzpomínky.
V případě automobilu si ještě připlatíte pojištění, zimní pneu, dálniční známku a každý rok nějakou částku do auta investujete. Po 10 letech bude mít vaše nové auto za 300.000,-Kč hodnotu 60.000,- a budete koukat po novém.
Pokud se rozhodnete ,,poměrně bezpečně,, investovat např. do státních dluhopisů nebudete mít v průběhu investice (např. 5let) žádný užitek a za 5 let vyděláte 9tis.Kč (pakliže půjčíte státu 300.000,-Kč).
Nebo je neutratíte, budete je mít schovány na horší časy. Vlivem inflace se každý rok vaše úspory zmenší o cca 3% (u 300tis. to bude -9000,-Kč ročně). Tedy za 10let tam pořád budete mít 300tis., ale jejich reálná hodnota bude o -90.000,-menší. Ve výsledku vlastně proděláte. Prostě před 10lety jste si mohli koupit víc, ceny jdou a půjdou neustále nahoru.
A pak také peníze můžete vzít a zateplit dům.
- Ihned získáte hezčí dům.
- Cenově ho zhodnotíte. Pokud ho by jste ho někdy chtěly prodat, nebo jím třeba ručit za hypotéku vašich dětí.
- Ihned vám výrazně klesnou náklady na topení a to 5.000,- až 50.000,- Kč ročně. A čím více bude zdražovat energie, tím více budete šetřit.
- V létě zamezíte přehřívání zejména podstřešních místností.
Tedy shrnutí: investujete peníze do zateplení, ihned ho využíváte a budete užívat dalších 40-50let. Za 5-15 let se vám peníze vrátí a dalších 30-40let vám zateplení vydělává a to hodně: 100.000,- až 900.000,-. Jste také klidnější, neboť se vás zdražování energií dotkne málo. A tu dovolenou si můžete koupit právě s uspořených peněz příští rok a budete ji mít vlastně zadarmo! A nebo si uspořené peníze střádat na důchod. Je to investice, která vám hned přinese užitek a pak desítky let vydělává. Je to na Vás, jsou to Vaše peníze a budoucnost!
Chtěli bychom zateplit, ale nemáme naspořeno.
Dopředu říkáme, že má smysl půjčit si pouze u klasických bank, kde jsou úroky na rozumných hodnotách. První otázka je, zda Vám banka půjčí. U zateplení nebývá problém výše půjčky, ale spíše vaše záznamy v centrálních bankovních registrech. Pokud jste v minulosti měli se splácením problém a jste vedeni jako rizikový klienti, nemusí vám banka půjčit a to jakákoliv, neboť tyto informace jsou přístupné všem bankám.
Jak tedy zjistím zda mi banka půjčí a jaké budou měsíční splátky?
Náš postup je tento: Nejdříve se zájemcem sejdeme a probereme co a jak by bylo vhodné zateplit. Zpracujeme kolik by zateplení stálo. Teprve nyní řešíme společně se zákazníkem financování. Dlouhodobě spolupracujeme s finančním poradcem, který ZDARMA vybere pro zákazníka nejvýhodnější typ půjčky. Zákazník se dozví: zda mu banka půjčí, kolik mu půjčí, jaký bude úrok a kolik bude měsíčně platit. A teprve nyní se může rozhodnout zda do zateplení půjde.
Příklad 1:
Dům 4+1 vytápěný plynem, nebo uhlím. Roční spotřeba před zateplením stropu (půdy) je 100GJ. Po zateplení je 83GJ. Úspora 17GJ. Při topení plynem ušetří rodina za rok 11.000,-Kč. Při topení uhlím 7.000,-Kč ročně. Za 10 let ušetří 110.000,-Kč (plyn), 70.000,-Kč (uhlí). A to pro jednoduchost počítáme, že nebude docházet ke zdražování plynu a uhlí. Ve skutečnosti ušetří ještě více!
Kvalitní zateplení stropu (půdy) vyjde na 60.000,-Kč. Pokud máte uspořené peníze a nebudete si muset půjčit, tak po 5,8 rocích vám úspory za topení zateplení zaplatí (návratnost je tedy 5,8 roku - plyn) a každý další rok jste už v plusu a máte ročně 11.000,- Kč navíc, než kdyby jste nezateplily a to desítky let. Počítejme, že si zateplení budete ,,užívat,, minimálně dalších 20 let – ušetříte tedy nejméně 220.000,-Kč. A to se vám bude v důchodovém věku hodit, nemyslíte?
Pokud peníze nemáte a půjčíte si 60.000,-Kč bude návratnost kvůli úrokům o něco delší – 7,3 roků. Měsíčně budete splácet 1260,-Kč po 5 let. Měsíčně ušetříte za topení cca 860,-Kč a reálně tedy platíte 400,-Kč měsíčně po dobu 5 let a tím splácíte zateplení. Každý další rok jste už v plusu a máte 11.000,- navíc, než kdyby jste nezateplily.
Samozřejmě můžete provést jiné opatření pro úsporu, zateplit celou nebo jen část fasády, vyměnit okna, zateplit strop sklepa apod. - a ušetřit ještě více.
Příklad 2:
Stejný dům 4+1 vytápěný plynem, nebo uhlím. Roční spotřeba před zateplením je 100GJ. Po zateplení fasády a výměně oken je 40GJ. Úspora činí 60GJ. Při topení plynem ušetří rodina za rok 33.000,-Kč. Při topení uhlím 22.000,-Kč. Za 10 let ušetří 330.000,-Kč (plyn), 220.000,-Kč (uhlí). A to pro jednoduchost počítáme, že nebude docházet ke zdražování plynu a uhlí. Ve skutečnosti ušetří ještě více!
Zateplení fasády vyjde na 260.000,-Kč a výměna oken na 110.000,-Kč. Celkem tedy 370.000,-Kč.
Návratnost je zde 11,2 roku - plyn. A každý další rok jste už v plusu a máte ročně 33.000,- navíc, než kdyby jste nezateplily a to na desítky let. Počítejme, že si zateplení budete ,,užívat,, minimálně dalších 20 let – ušetříte tedy nejméně 660.000,-Kč. A to se vám bude v důchodovém věku hodit, nemyslíte?
Pokud peníze nemáte a půjčíte si 370.000,-Kč bude návratnost kvůli úrokům o něco delší – 15,9 roků. Měsíčně budete splácet 4040,-Kč po 10 let. Měsíčně ušetříte za topení cca 2750,-Kč a reálně tedy platíte 1290,-Kč měsíčně po dobu 10 let a tím splácíte zateplení. Každý další rok jste už v plusu a máte 33.000,- navíc, než kdyby jste nezateplily.
Závěrem:
Zateplením domu pro sebe a rodinu uděláte víc, než je nějaké pochybné (rizikové) spoření v důchodových fondech, tady si na svoje peníze můžete šáhnout a výrazně vám pomohou hned a v důchodu teprve!
Kudy teplo nejvíce uniká?
Úniky tepla jednotlivými konstrukcemi (čím vyšší je procento, tím více danou konstrukcí teplo uniká):
Střecha (strop nejvyššího podlaží) – 40%
Stěny (fasáda) – 25%
Výplňové konstrukce (okna, dveře) – 15%
Podlaha (strop sklepa) – 12%
Tepelné mosty - 8%
Kolik izolace?
Optimální tloušťka izolace je pro každý dům jiná - závisí nejen na materiálu zdí, ale i na ceně paliva a prioritách majitele domu. Při životnosti zateplení nejméně 40 roků je potřeba zvažovat růst cen energií v celé této dlouhé době. Pokud tloušťku izolantu podceníme, těžko budeme po několika letech zateplovat dům znovu.
Ekonomicky výhodné je zateplení s tloušťkou od 14 cm.
Návrh materiálu by měl být součástí odborného návrhu zateplení; obvykle se vyplatí nechat si zpracovat různé varianty zateplení. Je však dobré si uvědomit, že zejména u venkovního zateplení tvoří cena vlastního izolantu jen asi 1/4 celkových nákladů. Kotvící prvky, lišty, lepící a omítkové hmoty a ovšem i cena montáže tvoří v celkovém rozpočtu největší část. Proto nemusí být síla izolace tím nejlepším místem, kde ušetřit na nákladech.
Příklad: zateplením fasády domu ušetříme za 10let cca 140tis. Kč při tloušťce izolace 10cm a cca 220tis. Kč při tloušťce izolace 20cm. Rozdíl pořizovací ceny je cca 60tis. Kč. To znamená, že díky většímu zateplení každý rok ušetříme ne 14.000,-Kč, ale dokonce 22.000,-Kč.
Co zateplit, jak to provést, jaké budou vaše úspory a jaká bude návratnost??? – s tím vším Vám rádi pomůžeme.
Jelikož tuto činnost provádíme zatím ZDARMA a je o ni velký zájem je nutné se domluvit dopředu na mailu: info@enzo.cz, nebo na telefonu: 773 03 66 66
→ PRŮBĚH ZAKÁZKY
→ VYPLATÍ SE ZATEPLENÍ?
Foukaná izolace - znáte z Televize
· 12:30 - 16:50
· 18:30 - 20:30