Rady, tipy, akce
Šaty dělaj člověka a fasáda dělá dům.
Je to pravda odvěká a časem prověřená, že fasáda udělá Váš dům hezčí. Na výběr je spousta odstínů omítky, obkladů ze dřeva, obkladů z pohledového betonu, desek apod.- viz. ZATEPLENÍ FASÁD. A nejen to, zateplená fasáda vám také ušetří penízky za topení. A z uspořených peněz si zateplení můžete splácet - viz. VYPLATÍ SE ZATEPLENÍ?
Jaký izolant a jakou jeho tloušťku použít vám poradíme, o tom nemusíte přemýšlet. Pro nás je důležité vědět, jak má fasáda vypadat - zda má mít dům omítku, nebo obklad a v jakém barevném ostínu. My jako fasádníci dodáme pro rozhodnutí vše potřebné - vzorky omítky či obkladu a jejich vzorkovník odstínů. Po výběru se ještě provádí vzorek vybrané barvy přímo na fasádu a případně se zesvětlí či ztmavuje.
Na základě těchto Vašich požadavků a technického stavu domu, který si obhlédneme, pro vás připravíme možné způsoby zateplení ve variantách s cenami. Tloušťka izolantu je někdy technicky omezena, např. malým přesahem střechy, nebo je omezena jen lokálně, např. z důvodu otvírání dveří.
Jak na zateplení půdy?
Teplo stoupá vzhůru a proto je zateplení stropů nejvíce žádaným způsobem zateplení s nejvyšší efektivitou. Je pravda, že pro každý dům je vhodný jiný způsob zateplení a to s ohledem na druh konstrukce stropu a požadavků na užívání půdních prostor. Dále si uvedeme nejčastější způsoby.
1) stropy s dutinou - jedná se v převážně o trámové stropy s volným prostorem mezi spodním a horním bedněním o výšce cca 15 až 26cm. Na horním bednění z prken bývá často pochozí betonová mazanina a půdní prostor slouží ke skladování méně často užívaných věcí. V tomto případě je vhodné dutinu vyplnit izolantem. Z horní strany provedeme vstupní otvory do jednotlivých polí (většinou jeden až dva otvory rozměru 20x20cm na jedno pole). Dutina se pomocí flexibilní hadice napojené na strojní fukar vyplní FOUKANOU IZOLACÍ. Následně se otvory přebetonují. U běžného domu toto zateplení trvá několik hodin. Jedná se o rychlou, čistou a levnou izolaci bez nutnosti vyklizení půdy.
2)stropy bez dutiny - v tomto případě je izolace umístěna na současnou podlahu půdy. Půdu je potřeba alespoň částečně vyklidit, či přesunout na jednu polovinu půdy. Zde je nutno promyslet, zda půdní prostor chceme využívat jako skladovací, pak je nutné ji zhotovit jako pochozí, či půdu nevyužíváme a izolace může být nepochůzná. U nepochůzné varianty je samozřejmě možno zřídit pochůzné lávky po přístup ke komínu, světlíku apod. Nepochůzná varinta je finančně nenáročná (nejlevnější způsob) a pro izolaci se používá buď FOUKANÁ nebo MINERÁLNÍ izolace. Izolační schopnosti jsou u obou variant výborné a je to tedy spíše na osobní sympatii zákazníka, kterou si vybere. I zde se jedná o rychlou (zateplení v řádu hodin), čistou izolaci. U pochůzné varianty zateplení je navíc zhotoven rošt se záklopem z OSB desek s perem a drážkou. Alternativně lze též použít izolaci z polystyrenu a rovněž záklop z OSB desek. Tloušťka zateplení se provádí podle přání zákazníka, běžné tloušťky jsou 20 až 40 cm, u nízkoenergetických domů je požadována tloušťka izolace kolem 60cm. Zkušenost na závěr: v rámci dotací Zelená úsporám se zejména starší lide předepsanému zateplení stropu bránili, jako zbytečnosti, ale po zateplení byli velmi překvapeni účinností, s tím že se teplo udrželo v domě celou noc a ráno nemusí běžet zatopit a mění své péřové duchny za slabší. Trochu s úsměvem mě napadá, zda se nejedná o ,,Konec péřových duchen v Čechách,, :-).
Zateplení půdy
Máte na domě střechu s dutinou?
Pak zvolte pro zateplení FOUKANOU IZOLACI - nejlevnější a nejrychlejší způsob, jak zateplit Vaši střechu! Zejména se jedná o střechy s příhradovými vazníky a ploché dvouplášťové střechy rodinných, bytových a panelových domů.
Nechte si ZDARMA posoudit střechu s nejvhodnějším způsobem zateplení, popř. navazujícími úkony (hydroizolace střechy, výměna krytiny, klempířiny apod.).
Zateplení střech a dutin
→ PRŮBĚH ZAKÁZKY
→ VYPLATÍ SE ZATEPLENÍ?
Foukaná izolace - znáte z Televize
· 12:30 - 16:50
· 18:30 - 20:30